Všem dobrým lidem se na vědomost dává,

že z hotelu Diamant dorazila dobrá zpráva!

Míříme na Paříž - aukce děl,

Vynesla pro Jirku peněz přehršel.


Vážení a milí.

Dne 1. 12. 2022 se v hlubockém hotelu Diamant konala aukce děl Míříme na Paříž. Název zcela odpovídá záměru naší akce, a to podpořit handicapovaného zaměstnance, IT technika sociálního podniku Recourse, Jirku Němce, který bojuje o účast na paralympiádě v Paříži, a to ve sportovní střelbě.

Když jsme začali koketovat s myšlenkou, že Jirkovi pomůžeme, velmi nám pomohli oslovení umělci, kteří byli nadšeni tím, co chystáme. A neváhali vybrat a darovat některá ze svých děl do naší aukce.

Sára Saudková, Eva Bernadetta, Šárka Rubicková, Ivana Brázdová, Michaela Mašková, Martina Šmejkalová, Lucie Hanyková, Jiří Šimek, Irena Kovářová, Jan Procházka, Dominik Vinkler, Lea Kratochvílová, Blanka Křemenová, Josef Blecha, Václav Budínský....Nikdo z nich neváhal věnovat své dílo (někdo i dvě) za účelem vydražení.

Jirku na dálku podpořila i olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která věnovala podepsanou fotografii ze své zářné éry.

Dále se dražili i JUHI Hobby Horses, koníci na tyči pro parkur i zábavu, ve speciální edici s krystaly Swarovski, které vyrábějí handicapovaní zaměstnanci společnosti Recourse v Hluboké nad Vltavou.

Cíle aukce Míříme na Paříž byly dva. Potěšit úspěšné dražitele krásným dílem a získat pěkný peníz na podporu Jirkovo cesty za paralympiádou. A to se opravdu povedlo.

Všichni milí hosté, kteří přijali pozvání, podpořili Jirku Němce buďto přímo v aukci, anebo vhodili svůj příspěvek do kasičky Nadačního fondu Bez bariér. Celkem se podařilo získat 211 911 Kč !!! Aukce obrazů samotná vynesla 202 211 Kč. Jsme dojatí! Obrovská pomoc!!

Vzhledem k tomu, že Jirku Němce do paralympiády čekají ještě tři mezinárodní mistrovství, je to opravdu obrovská finanční injekce. Děkujeme! I když jsme si vědomi toho, že podpora našeho kolegy a kamaráda je během na dlouhou trať. Dokud zkrátka na paralympiádě necinkne medaile, Jirkovi nikdo žádné výlohy neuhradí, a protože nám to přijde nespravedlivé a nefér, budeme se i dál snažit získat pro něj každou korunu navíc.

Nicméně zpátky k našemu večeru. Ten se vydařil nad očekávání.

Alfou a omegou všeho úspěchu byla vstřícnost Wellness Hotelu Diamant. Zde nám poskytli dokonalé zázemí pro aukci, obstarali raut pro naše hosty i možnost nechat díla před aukcí vystavená v místním foyer. Moc si toho vážíme, děkujeme!

Dorazila celá řada hostů, kteří byli dalším hybným motorem, aby se akce vydařila. Děkujeme za veškerou finanční pomoc! Snad Vám odměnou byla možnost milých setkání během akce, věřím, že jste se bavili a užili si skvělý večer..

Úspěšnými dražiteli byli například Josef Grill (Wedos), Arny Petráček (plavec - paralympijský vítěz), Filip Novák (hokejista, držitel Gagarinova poháru) , David Šťastný (Adrenalin Park Hluboká), Michal Košatka (ORC Wine) a na dálku si svůj kousek do sbírky vydražil též sám starosta a senátor Ing. Tomáš Jirsa. Byla to úžasná "bitva", závod, kdo koho přeplatí, zkrátka aukční atmosféra jak se patří.

Aukcí děl Míříme na Paříž provázela moderátorka Adéla Jirkalová, při aukci jí stál po boku pan licitátor Lukáš Macenauer z aukčního domu Punctum. Večer zpříjemnila hudební kulisa v podání budějovické kapely Couple of Sounds.

Samotný Jirka Němec byl opravdu dojatý. Nikdo z nás jsme nečekali až takový úspěch nultého ročníku aukce Míříme na Paříž. Vše se chystalo narychlo, protože teprve pár měsíců zpátky Jirka udělal velký úspěch na závodech v Mnichově a až tehdy se začala hledat cesta, jak ho více finančně podpořit.

Třešničkou na dortu bylo, že v rámci aukce Jirka přivezl na ukázku i své dvě vzduchové střelné zbraně, se kterými závodí. Abychom zkrátka měli představu. Skvělý nápad!

Ještě jednou díky všem, dobří lidé!

Naše osobní poděkování pak patří i skvělé a úžasné Veronice Kampošové, naší zaměstnankyni, která, i přes svůj handicap, se skvěle postarala o webové záležitosti spojené s aukcí Míříme na Paříž. Zkrátka o takovou tu práci v pozadí, která není vidět, ale je extrémně důležitá. Veru, DĚKUJEME!

A nezapomeňte, že kdokoli, kdykoli, může Jirkovo nákladnou cestu na blížící se paralympiádu podpořit skrz náš nadační transparentní účet - v.s. 10 (Více informací na www.bezbarier.eu ).

Mějte se krásně a nepřestávejte, stejně jako my, věřit, že na světě je stále dost dobrých lidí, kteří neváhají pomoci. Protože i handicapovaní mají právo plnit si své sny.

Vytvořte si webové stránky zdarma!